Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Integracyjne przedstawienie

W ramach odbywających się już po raz trzeci „Dni Integracji”, uczniowie z klasy  integracyjnej mszczonowskiej podstawówki wraz z wychowawczyniami przygotowali 10 czerwca specjalne przedstawienie.
Celem zorganizowanego uroczystego spotkania było nauczyć, że wśród nas są osoby niepełnosprawne o których nie można zapominać i którym trzeba pomagać.
Wśród przybyłych na uroczystości nie mogło zabraknąć m.in.  prezesa Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” Bożeny Majewskiej, dyrektora szkoły podstawowej we Mszczonowie Elżbiety Kubiak, a także przedstawicieli Rady Rodziców.
Na sali tłumnie zgromadzone dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich, a także dzieci ze świetlicy terapeutycznej wraz z wychowawcami i nauczycielami gromkimi brawami powitały swoich kolegów i koleżanki z klasy III D, która dała przedstawienie.
Uczniowie integracyjnej klasy, pod czujnym okiem pani Beaty Szustkiewicz i pani Małgorzaty Gąbińskiej na początku zaśpiewały wspólnie piosenkę, po której zaprosiły wszystkich zebranych na przedstawienie o Tomku i Czarnym Kruku.
Celem wyreżyserowanego teatrzyku było opowiedzenie dzieciom historii o młodym Czarnym Kruku, który z samolubnego i zamkniętego w sobie Kruka, za sprawą wróżki stał się pomocnym i przyjacielskim ptakiem, pomagającym innym zwierzętom.
Dzięki przeobrażeniu, Czarny Kruk mógł pomóc Tomkowi, który z aspołecznego i egoistycznego chłopca stał się otwartym, pomocnym i dobrym kolegą.
Na koniec występu dzieci podkreśliły, że osoby niepełnosprawne nie są inne, nie należy ich się bać, należy im za to pomagać i traktować normalnie.
Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a dyrektor szkoły podstawowej Elżbieta Kubiak podkreśliła, że była pod ogromnym wrażeniem przygotowanego przedstawienia dodając, że dzieci niepełnosprawne są wśród nas i nie można ich izolować, tylko należy razem z nimi funkcjonować.
Po przedstawieniu zostały wręczone tegoroczne tytuły „Przyjaciela Dzieci i Promotora Integracji” , które otrzymali: pani Bożena Majewska, ksiądz Tadeusz Przybylski, ksiądz Sławomir Tulin oraz ksiądz Paweł Pietrzak. Warto podkreślić, że wyżej wymieniony tytuł został przyznany osobom wybranym przez dzieci, rodziców, nauczycieli oraz dyrekcję szkoły.

  • autor: Łukasz Nowakowski
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557584

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat