Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Jarmark mszczonowskich gwiazd

Jubileuszowy, XV Jarmark Mszczonowski był pełen gwiazd i  to nie tylko tych znanych,  z wielkich scen, ale także miejscowych, mszczonowskich, które skutecznie rywalizowały z zawodowymi artystami.  Koncert estradowy zespołów działających przy Mszczonowskim Ośrodku Kultury zatytułowany „Klimaty lat 90-tych” był potwierdzeniem tego, że w gminie Mszczonów  mieszka wielu uzdolnionych, młodych   ludzi, którzy są  wprost stworzeni dla sceny. Przy takim nagromadzeniu talentów MOK może z powodzeniem sam organizować  miejskie festyny. Dzieci i młodzież  z grup artystycznych prowadzonych przez-  Monikę  Kotowską, Iwonę Skwarek, Katarzynę  Wójcik i  Piotra Sadowskiego- dały prawdziwy show.  W ich występie nie było miejsca na tremę.  Ekspresja, żywiołowość i  profesjonalizm- tak najkrócej opisać można , to co zaprezentowała mszczonowska młodzież  w programie wyreżyserowanym przez Monikę  Kotowską. Wielkie brawa!
Kolejny, bardzo mocny,  lokalny akcent Jarmarku nie był wcześniej zaplanowany i skrupulatnie przygotowywany.  Podczas koncertu gwiazdy muzyki covery „BLACK FUSION” artyści zorganizowali  szybki konkurs taneczny, dla miejscowej młodzieży. Zadanie polegało na tym, aby spróbować  na scenie zatańczyć  tak jak czarnoskóre tancerki, które towarzyszyły wokaliście BLACK FUSION. Efekt konkursu okazał się  dość zaskakujący. Jego zwyciężczyni Iza Pawlak okazała się  o niebo zdolniejsza od artystek, które tańcem trudnią  się zawodowo.  Druhnę Izę mszczonowianie i mieszkańcy pobliskich Radziejowic  znali dotychczas jako opiekunkę  drużyn zuchowych teraz pozostaje mieć  nadzieję, że z miejscową  młodzieżą   dzielić  się ona  będzie nie tylko  swoją  pasją  harcerską, ale także talentem tanecznym. 
Pisząc o prezentacji miejscowych gwiazd na festynowej scenie nie sposób pominąć występu Orkiestry Dętej OSP Mszczonów, która koncertowała pod kierownictwem swojego kapelmistrza Jacka Zielonki.  Strażacy wraz z towarzyszącymi im tamburmajorkami i marżonetkami tradycyjnie nie zawiedli pokładanych w nich oczekiwań. Potęga dźwięku orkiestry jest w stanie uświetnić  każdą  miejską imprezę lub też uroczystość.
Podczas Jarmarku nie zawiodła  również gwiazda wieczoru. Zespół Brathanki stworzył niezapomniane widowisko, w którym obok żywiołowej wokalistki i  muzyków,  którzy po mistrzowsku łączyli elementy melodii ludowych z dowolnymi gatunkami muzycznymi,  niezapomniane wrażenie dostarczyła gra wielobarwnych,  scenicznych świateł.  Bis dla Brathanków był  jak najbardziej zasłużony – ten zespół  potrafi bawić  publiczność i wspaniale sprawdza się podczas występów  scenicznych.
Dobry nastrój festynowej zabawy po Brathankach  utrzymać  miał wspomniany już  wcześniej Black Fusion. Czarnoskóra grupa wystąpiła w Mszczonowie, gdyż   dała się poznać  z dobrej strony podczas ubiegłorocznych dożynek w Osuchowie. Wokalista zespołu na początku  koncertu prowokował publikę  do żywiołowych reakcji  twierdząc, że nie jest nawet w stanie wymówić  nazwy – Mszczonów.  Zobaczenie jego miny po występie  mszczonowianki Izy Pawlak, która „zakasowała” towarzyszące mu tancerki – było   bezcenne.
Spinką muzycznej części Jarmarku był „Tryptyk biesiadny – Europa da się lubić”, podczas którego czwórka uzdolnionych oraz  niezwykle urodziwych artystek bawiła jarmarczną publiczność znanymi i powszechnie lubianymi hitami.
Dla najmłodszych organizatorzy Jarmarku przygotowali program „Kaczki dziwaczki”.
W trakcie festynu odbyło się  ponadto wręczenie dyplomów dla gminnych szkół za udział w tegorocznych XIX –tych Spotkaniach Artystycznych Szkół.
Jubileuszowy Jarmark dostarczył również   mszczonowianom  powodów do dumy z zasłużonych działaczy samorządowych.  Przed rozpoczęciem głównej części  muzycznej festynu na scenę zaproszona została czwórka mieszkańców, których wicewojewoda mazowiecki udekorował w imieniu Prezydenta RP wysokimi odznaczeniami państwowymi. Złoty Krzyż  Zasługi otrzymał Krzysztof Popławski. Srebrne Krzyże Zasługi przyznano – Łukaszowi Koperskiemu i Ryszardowi Stusińskiemu. Natomiast brązowy Krzyż  Zasługi odebrała z rąk wicewojewody  Dariusza Piątka - Jadwiga Laskowska.  
Organizatorem XV Jarmarku Mszczonowskiego był Mszczonowski Ośrodek Kultury. Otworzyli go wspólnie – burmistrz Grzegorz Kurek i przewodniczący RM Łukasz Koperski.  Festyn poprowadziły- Anna Wrzesień i Justyna Napierała.    Natomiast  sponsorami jubileuszowego festynu byli: Global Parks (zainteresowany wybudowaniem we Mszczonowie parku rozrywki i nauki), a także firmy, banki oraz  przedsiębiorcy związani  z gminą  Mszczonów:  Point Park Properties, Geotermia Mazowiecka, Mostostal Warszawa, Budokrusz, Mostva, Fiege, Jeronimo Martins Dystrybucja, FM Polska, PKL KERAMZYT, MONDI WARSZAWA, PPHU Jacek SKROBISZ, Bank Spółdzielczy Biała Rawska, SOBKOL, PHU WETEN Jan Karalus, YKK Poland, Spółdzielnia Handlowo Usługowa Mszczonów, Getin Bank Mszczonów. Dzięki sponsorom na Jarmarku pojawiły się  firmowe ekspozycje, a także punkty zabawy dla dzieci. Na jednym z nich dzieci mogły darmowo malować  swoje twarze, w przeróżne fantazyjne  wzory. 
Tegoroczny festyn stał się  miejscem  promocji książki pt. „Wieża malowana”,  w której Józef Pless zebrał materiał wspomnieniowy o zmarłym w ubiegłym roku  aktorze Wojciechu Siemionie. W promocji tego niezwykłego dzieła uczestniczyła aktorka Joanna Kasperska.
Odpowiedzialny za przygotowanie i przebieg Jarmarku kierownik MOK-u Marek Baumel podczas jego trwania zapoznawał  mieszkańców z ofertą  ośrodka. Szczególnie wiele miejsca w swoich wystąpieniach poświęcił  on właśnie rozpoczynającemu swoją  działalność  przy MOK-u – Uniwersytetowi  Trzeciego Wieku. Festyn stał się  miejscem promocji całej kulturalnej oferty ośrodka.  Większość grup artystycznych MOK-u  prezentowała swój dorobek na festynowej scenie.  Natomiast Grupa plastyczna KOLOR, prowadzona przez Annę  Lipińską  -Brodę, wyeksponowała  swoje obrazy na specjalnym stoisku, w którym można było również  nabyć  dzieła miejscowych malarek. 

  • autor: Piotr Dymecki
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557615

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat