Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Dzień Dziecka z wielką pompą

Tradycyjnie, 1 czerwca w Mszczonowie na dzieci w różnym wieku czekało moc atrakcji, którym nie było końca. Zarówno dla młodszych, jak i dla nieco starszych zostały zorganizowane liczne konkursy, zabawy taneczne, zawody, a także projekcje filmów.
Szkoła Podstawowa w Mszczonowie wraz z Radą Rodziców w tym roku przygotowała dla dzieciaków specjalny program, który dzięki pięknej pogodzie został zrealizowany na boisku piłkarskim, mszczonowskiej Mszczonowianki.
Program „Dnia Dziecka” został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich, skierowana do uczniów z klas I-III, rozpoczęła się punktualnie o 9.00. Druga zaś rozpoczęta o godzinie 12.00 dotyczyła dzieciaków z klas IV-VI.
Jako pierwszy, dla licznie zgromadzonych przed sceną dzieci wystąpił „Szalony Naukowiec”, który przez godzinę zachwycał uczniów naukowymi sztuczkami, w których udział brały również dzieci.
Interaktywny pokaz miał nie tylko zabawić dzieciaki, ale również nauczyć, że wiedza jest potrzebna do zrozumienia sił natury oraz praw fizyki i chemii, którą towarzyszą nam w życiu codziennym.
Uczestnicy pokazu poznali tajniki wykorzystywania i otrzymywania przeróżnych gazów w tym tlenu, dwutlenku węgla, azotu czy helu.
Dzieciaki ponadto dowiedziały się w jaki sposób może dojść do wybuchu i jakie substancje można ze sobą łączyć, a jakich nie należy.
Na koniec pokazu, „Szalony Naukowiec” stworzył ogromną chmurę, z połączenia ciekłego azotu z gorącą wodą. Ten pokaz wzbudził wśród dzieciaków tak wiele emocji, że czuły się one jakby chodziły w chmurach.
Po pokazie, przyszedł czas na konkurs plastyczny pt. ”Magiczne miejsce mojego dzieciństwa”. W konkursie mogło wziąć udział każde dziecko.
Wiele uśmiechu i dobrej zabawy wywołała prezentacja klas, które na scenie przestawiały zabawne scenki, skecze, piosenki oraz tańce.
Równolegle, na boisku toczyła się rywalizacja sportowa, podczas której dla dzieciaków zorganizowane były m.in. skakanie na skakankach, bieg z jajkiem przez przeszkody, skoki w dal, a także konkurencje piłkarskie.
Po zmaganiach sportowych i artystycznych przyszedł czas na lody, grillowane kiełbaski oraz orzeźwiające napoje.
Dzień Dziecka został również tradycyjnie zorganizowany w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, który przygotował dla najmłodszych atrakcyjną ofertę.
Na początku imprezy dla dzieciaków, został wyświetlony film, po którym w sali klubowej MOK-u czekał na wszystkie przybyłe dzieci, słodki poczęstunek, orzeźwiające napoje i wspólna zabawa przy muzyce, którą poprowadził tradycyjnie, niezastąpiony Piotr Sadowski.
Uczestnicy wspólnej zabawy pomimo upalnego dnia, aktywnie uczestniczyli w zabawach, quizach i konkursach tanecznych.
Tego samego dnia o godzinie 17.00 w MOK- u, na wszystkie dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka w postaci specjalnie przygotowanego dla nich bloku filmowego.

  • autor: Łukasz Nowakowski
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557712

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat