Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

24.10.2021

Imieniny

Antoniego, Marcina, Rafała

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Akcja "Lato w mieście"

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie zaprasza w miesiącu lipcu dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Mszczonów do wzięcia udziału w akcji „Lato w mieście”.
W ofercie OSiRu znajdują się liczne atrakcje przygotowane zarówno na obiekcie TERM, jak i również na nowo powstałym kompleksie boisk „Orlik” przy ulicy Szkolnej w Mszczonowie.

 • -

Po tegorocznej przygodzie we Włoszech, planują już kolejne wakacje

W dniach 28 maja- 6 czerwca emeryci i renciści z Państwowego Związku Emerytów i Rencistów w Mszczonowie odbyli jak co roku dziesięciodniową wycieczkę, której celem było zwiedzenie takich miast jak: Florencja, Rzym- Watykan, Capri, Sorrento, Pompeje, Neapol, San Giovanni Rotondo, Loreto, San Marino, a także Jaskinia Macoszy w Czechach.
Po przejechaniu Słowenii i Alp, gdzie można było obejrzeć piękne widoki, wycieczka zatrzymała się na nocleg w Lido de Jesolo położonym nad samym Adriatykiem.
Następnie, emeryci i renciści zwiedzili Florencję, miasto renesansu, którego patronem jest Św. Jan Ewangelista, a patronką Matka Boska Kwietna.

 • -

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje

W środę, 22 czerwca uczniowie z klas podstawowych, gimnazjum i liceum uroczyście pożegnali mijający rok szkolny i powitali długo oczekiwane przez wszystkich uczniów wakacje.
W tym roku wakacje trwać będą nieco dłużej niż w zeszłym, co dla większości z uczniów jest dodatkowym powodem do radości.
Ostatni dzień szkoły to pożegnanie aż do września szkolnych kolegów, nauczycieli i co najważniejsze, odebranie świadectwa ukończenia kolejnej klasy.

 • Fot. KRUS

Bezpieczeństwo na wsi oczami naszych dzieci

Wraz z końcem  roku szkolnego rozstrzygnięto  konkurs plastyczny  p.n. „Bezpiecznie na wsi”, jaki z inicjatywy KRUS-u został rozpoczęty na przełomie lutego i marca. Współorganizatorem  konkursu był  Urząd Miejski w Mszczonowie. Z terenu Gminy Mszczonów do współzawodnictwa zgłosiły się Szkoły Podstawowe z: Osuchowa, Lutówki, Piekar, Wręczy i  Bobrowiec.

 • Procesja w Lutkówce

Święto Bożego Ciała – wiara i tradycja

Boże Ciało jest świętem, w którym oddajemy cześć Jezusowi ukrytemu w Hostii.  Procesje, jakie tego dnia  przechodzą ulicami miejscowości są demonstracją  wiary  i wyrazem  przywiązania wiernych do Kościoła.  Parafianie  towarzyszą  w nich swojemu  kapłanowi, który niesie monstrancję w drodze do czterech ołtarzy, przy których czytane są cztery ewangelie. Droga przed Hostią usłana jest kwieciem,  sypanym przez bielanki. W procesjach biorą udział: ministranci,  strażacy,  członkowie organizacji i stowarzyszeń katolickich  oraz  grup modlitewnych. 

 • -

Będą uczyć, a potem egzekwować

Urząd Miejski w Mszczonowie informuje, że od 20 czerwca br. przez najbliższe dwa tygodnie, a więc do 4 lipca zmotoryzowani mieszkańcy Mszczonowa będą pouczani przez policję w jaki sposób należy parkować samochody na nowo powstałej ulicy Sienkiewicza.
W okresie tym, policja będzie czujnie przyglądała się kierowcom, ażeby w razie nieprzepisowego parkowania móc wyjaśnić jak należy stosować się do nowych oznaczeń.

 • -

Zakończenie roku w Miejskim Przedszkolu Publicznym

W poniedziałek 20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Miejskim Przedszkolu Publicznym w Mszczonowie.
W tym dniu została zorganizowana uroczysta akademia, która była jednocześnie okazją do pożegnania najstarszej grupy przedszkolaków.
Przed rozpoczęciem części artystycznej rodzicom, którzy w roku szkolnym 2010/2011 byli zaangażowani w działanie przedszkola, wspierając placówkę, wręczono pamiątkowe dyplomy.

 • Rozbudowa i modernizacja Przedszkola Miejskiego w...

Termomodernizacja w Mszczonowie z dofinansowaniem unijnym

W dniu 8 czerwca ukazała się lista rankingowa wybranych projektów do dofinansowania w ramach Działania 4.3. Ochrona powietrza, energetyka- Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.
Warto podkreślić, że złożony 29 października 2010 roku przez gminę Mszczonów projekt  „Poprawa jakości powietrza poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz termomodernizację budynków użyteczności publicznej” znalazł się wśród 17 dofinansowanych zajmując finalnie 15 miejsce na 90, które pomyślnie przeszły etapy wszystkich ocen.

 • -

III Piknik Rodzinny Klubu Sportowego Mszczonowianka- Potrójnie udany

Trzeci Piknik Rodzinny KS Mszczonowianka był potrójnie udany. Zabawa została bardzo pozytywnie oceniona przez mieszkańców miasta, drużyna rocznika `95 odniosła spektakularne zwycięstwo 4:0 nad swoimi rówieśnikami z RKS Okęcie Warszawa, a seniorzy Mszczonowianki pokonując 3:2 zespół Sparty Jazgarzew zapewnili sobie wicemistrzostwo IV ligi.

 • -

Zawody jakich jeszcze nie było

Takich Gminnych  Zawodów Pożarniczych jeszcze w Mszczonowie nie było. Pełna gala. Strażacy przybyli na stadion Mszczonowianki, gdzie odbywała się  impreza,   w szyku, prowadzeni przez  orkiestrę dętą.   Na przedzie strażackiej defilady maszerował komendant gminny OSP druh Mirosław Zielonka. Druhowie przedefilowali przed zebraną publicznością  i zajęli miejsce naprzeciw zaproszonych gości.  Następnie Komendant Zielonka złożył  meldunek Prezesowi Gminnemu OSP dh Waldemarowi Suskiemu i poprowadził go wzdłuż  strażackich szeregów.  Po zakończeniu wszystkich punktów ceremoniału odbył się koncert orkiestry  połączony z pokazem  tanecznym w wykonaniu  marżonetek i tamburmajorek. W tym czasie wszystkie pojazdy  gminnych jednostek dumnie prezentowane były w tle, nadając całemu przedsięwzięciu wyjątkową oprawę.

 • -

Najlepszy występ kabaretowy

Podwójny bis, roześmiana publiczność i gromkie brawa… słowem, to był najlepszy z dotychczasowych występów kabaretowych, jakie odbyły się  w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.  „Kabaret Skeczów Męczących” zrobił w MOK-u furorę.  Przeszło godzinna porcja śmiechu do rozpuku. Publika reagowała bardzo żywiołowo na każdy kolejny  skecz. Artyści okazali się  mistrzami podgrzewania scenicznej atmosfery dobrej zabawy.

 • -

Było super – chcemy więcej

Wieczór gitarowy, jaki odbył się 19 czerwca  w Sali Klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury,  przyciągnął liczną publiczność. Po raz pierwszy zorganizowane przedsięwzięcie kulturalne okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zaskoczony powodzeniem koncertu wydawał się  nawet jego organizator,  kierownik MOK-u -Marek Baumel.  Koncert był w zamyśle podsumowaniem  całorocznej działalności sekcji gitarowej MOK-u. Młodzież pobierająca lekcje gry na gitarze u kierownika Baumela zaprezentowała w jego trakcie swoje mistrzowskie umiejętności.  Zagrane utwory zostały tak dobrane, aby pokazać  mszczonowianom, czego  i na jakim poziomie uczą  się    pasjonaci  gitary w Ośrodku.

 • -

STOP AGRESJI – podsumowanie szkolnej akcji

Tuż  przed wakacjami (15 czerwca)  w Szkole Podstawowej w Mszczonowie podsumowano całoroczną akcję STOP PRZEMOCY, którą wraz z uczniami i nauczycielami  prowadziła pedagog szkoły -Jolanta Wacławek. Zaproszenie do uczestniczenia w szkolnej gali  otrzymali przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą w tym trudnym temacie przeciwdziałania agresji i przemocy:  kierownik MOPS-u Barbara Ciszewska, przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych   Agnieszka Kisiołek, dzielnicowy Sławomir Zieliński i kurator rodzinny Piotr Dymecki.

 • -

Koniec roku w świetlicy terapeutycznej

Zakończenie roku w świetlicy terapeutycznej odbyło się w bajkowej scenerii, która była podsumowaniem projektu edukacyjnego "Przychodzi bajka na spotkanie", prowadzonego przez  Małgorzatę Jakubiak i Beatę Szustkiewicz.
Przygotowana aranżacja na którą składały się kolorowe zamki, las , morze, chatka Baby Jagi, kukiełki postaci z wielu bajek to efekt całorocznej pracy dzieci, nauczycieli i wolontariuszek. Przez ostatni tydzień roku szkolnego na bajkową wystawę zapraszane były dzieci z młodszych klas, od zerówki do III klasy.

 • -

Igrzyska w Mszczonowie

W dniu 14 czerwca w godzinach od 9.00 do 13.00  na terenie Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie odbyły się już drugie Dziecięce Igrzyska Olimpijskie zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym w zawodach wzięły udział dzieci w wieku od 2 do 6 lat, uczęszczające zarówno do przedszkoli jak i klas zerowych z terenu całej gminy Mszczonów.
Jak mówią sami organizatorzy, celem igrzysk była promocja aktywności fizycznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, integracja placówek przedszkolnych z terenu całej gminy, ale również zapoznanie dzieci z ideą i symboliką Igrzysk Olimpijskich, a także zasadami „fair play” w rywalizacji sportowej.

 • -

Nasza orkiestra ponownie na podium

Orkiestra Dęta OSP Mszczonów odniosła kolejny sukces.  Jej występ został bardzo wysoko oceniony na  XV Jubileuszowym Mazowieckim Przeglądzie Orkiestr Dętych, jaki odbył się 12-tego  czerwca Ursusie. Wywalczone, a właściwie wygrane i wytańczone trzecie miejsce na pewno cieszy, tym bardziej, że w przeglądzie uczestniczyło aż 14 zespołów.

Burmistrz Mszczonowa na VII Ogólnopolskiej Konferencji BGK

Organizatorem dwudniowej konferencji zorganizowanej pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego był Bank Gospodarstwa Krajowego wspólnie ze Związkiem Województw RP, Unią Metropolii Polskich, Związkiem Powiatów Polskich, Związkiem Miast Polskich, Związkiem Gmin Wiejskich RP oraz Unią Miasteczek Polskich.
Temat tegorocznej konferencji „Przyszłość finansów, samorządów terytorialnych -dochody, inwestycje, dług”, dotyczył głównie sytuacji samorządów w kontekście ich dalszych planów rozwojowych oraz absorpcji środków unijnych.

 • Zdjęcie grupowe

Niezaprzeczalnie najlepsi

W sobotę 11 czerwca w gimnazjum w Radziejowicach odbył się turniej Unihokeja o Puchar  Prezesa LGD "Ziemia Chełmońskiego".
Do turnieju swój udział zgłosiło pięć drużyn z  czego dwie z  Józefiny , dwie z Radziejowic i  jedna  drużyna  z gminy Mszczonów reprezentowana  przez UKS Lutkówka.
Po rozgrywkach okazało się, że niezaprzeczalnym zwycięzcą turnieju została drużyna  z gimnazjum  w Józefinie, która zajęła zarówno pierwsze jak i drugie miejsce. Trzecią ekipą stającą na podium była drużyna gospodarzy z Radziejowic.

 • Piknik w Smerfolandi

Smerfny piknik

To była smerfna zabawa.  12 czerwca Przedszkole Niepubliczne Smerfolandia zorganizowało piknik rodzinny. Uczestniczyli w nim rodzice ze swoimi pociechami oraz cała kadra pedagogiczna  smerfowego przedszkola. Zabawa rozpoczęła się od spektaklu teatralnego, jaki wystawiony  został na scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Wystąpili w nim rodzice, a dzieci  podziwiały  i biły brawo.   Przedstawienie opowiadało historię  101 dalmatyńczyków. Fantazyjne przebrania łaciatych psiaków zrobiły na maluchach nie lada wrażenie. Dorosłym ta sceniczna przygoda pozwoliła zakosztować  w aktorskim fachu. Być  może w przyszłości dzięki tej zabawie powstanie w Mszczonowie jeszcze jeden amatorski teatr.

 • -

Najsilniejsza Biała Rawska

Jeszcze w Mszczonowie nie opadły emocje po Jarmarku, a już  następnego dnia w mieście znowu zrobiło się  głośno i ciekawie. 5 czerwca w parku przy ulicy Sienkiewicza zagościli wielcy i silni. Strongmani rywalizowali ze sobą w zawodach o puchar Burmistrza Miasta Mszczonowa. Organizatorami zawodów był OSIR Mszczonów  i firma ATLETA. 

 • -

Bezpłatne szkolenie VAT dla przedsiębiorców

Kancelaria Prawna Mazovia Byjoch i Wspólnicy sp. k. i Gminne Centrum Informacji zapraszają na bezpłatne szkolenie pn.: Praktyczne aspekty nowelizacji ustawy o VAT w kontekście projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 prowadzone przez Krzysztof Byjoch (m.in. radcę prawnego, stały ekspert sejmowy w zakresie nowelizacji prawa podatkowego), które odbędzie się w Sali Szkoleniowej GCI w Mszczonowie przy ulicy Żyrardowskiej 4 w terminie 27 czerwca 2011 r. w godzinach od 13.00 do 17.00.
 

Szczegółowe informacji w załączeniu i na plakacie.

APEL do Mieszkańców

Miasto i gmina Mszczonów przeprowadza aktualnie szereg inwestycji, które służyć mają lokalnej społeczności. Jedną z takich inwestycji jest modernizacja ulicy Sienkiewicza w Mszczonowie. Nowa droga biegnąca w centrum miasta stanie się wizytówką Mszczonowa, gdyż projekt przebudowy tej ulicy przewiduje m.in. położenie nowej nawierzchni, nowych chodników, zamontowania ozdobnych latarni, oraz zasadzenia zieleni.

Czy złośliwa teściowa może powstrzymać wybudowanie parku rozrywki?

Na pytania odnośnie  planowanej budowy Park of Poland odpowiada burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek.

Panie burmistrzu,  rozpoczął pan cykl spotkań z mieszkańcami okolic - Wręczy, Świnic i Markowa, na temat planowanej budowy parku rozrywki, czyżby były, to konsultacje związane z wkroczeniem w kolejny etap tej inwestycji?

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami już  sie  odbyło. Doszło do niego 30 maja w Szkole Podstawowej we Wręczy. Powodem jego zorganizowania nie były wymogi  prawne związane  z realizacją inwestycji, ale dobry samorządowy zwyczaj konsultowania z mieszkańcami spraw szczególnie istotnych dla gminy.

 • -

Integracyjne przedstawienie

W ramach odbywających się już po raz trzeci „Dni Integracji”, uczniowie z klasy  integracyjnej mszczonowskiej podstawówki wraz z wychowawczyniami przygotowali 10 czerwca specjalne przedstawienie.
Celem zorganizowanego uroczystego spotkania było nauczyć, że wśród nas są osoby niepełnosprawne o których nie można zapominać i którym trzeba pomagać.
Wśród przybyłych na uroczystości nie mogło zabraknąć m.in.  prezesa Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” Bożeny Majewskiej, dyrektora szkoły podstawowej we Mszczonowie Elżbiety Kubiak, a także przedstawicieli Rady Rodziców.

Ruszyły bezpłatne kursy w GCI

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie od 1 kwietnia 2011 rozpoczęło projekt unijny realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL).
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Założeniem projektu "Otwarci na wiedzę-konkurencyjni  pracy", realizowanego przez GCI, jest wsparcie rozwoju kwalifikacji zawodowych pracowników, a tym samym wsparcie przedsiębiorstw działających na danym obszarze.

 • -

Z obrad IX Sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę 25 maja, odbyła się IX Sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której m.in. została zaprzysiężona Renata Siwiec, która z uwagi na wygaśnięcie mandatu Radnej Ewy Wójcik-Taras, weszła do nowego składu Rady.
Nowa Radna, która nota bene zasiadała w radzie poprzedniej kadencji, zasiądzie w trzech Komisjach: Komisji Rewizyjnej, Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży, a także w Komisji Kultury Zdrowia i Opieki Społecznej.
- Obiecuje, że zrobię wszystko, żeby mieszkańcy naszej gminy czuli się dumni, że mieszkają na ziemi mszczonowskiej- mówi Renata Siwiec, Radna Mszczonowa.
Na Sesji została zaprezentowana także, ocena stanu przeciwpożarowego na terenie miasta i gminy Mszczonów.

 • -

Jarmark mszczonowskich gwiazd

Jubileuszowy, XV Jarmark Mszczonowski był pełen gwiazd i  to nie tylko tych znanych,  z wielkich scen, ale także miejscowych, mszczonowskich, które skutecznie rywalizowały z zawodowymi artystami.  Koncert estradowy zespołów działających przy Mszczonowskim Ośrodku Kultury zatytułowany „Klimaty lat 90-tych” był potwierdzeniem tego, że w gminie Mszczonów  mieszka wielu uzdolnionych, młodych   ludzi, którzy są  wprost stworzeni dla sceny. Przy takim nagromadzeniu talentów MOK może z powodzeniem sam organizować  miejskie festyny.

 • -

Zakończenie sezonu mszczonowskich cheerleaderek

Maj to dla dziewczyn z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury pracowity miesiąc. Nie tylko ze względu na kończący się rok szkolny, ale i zbliżający się koniec sezonu w cheerleaders. Jeszcze nie zdążyły dobrze ochłonąć po wyjeździe do Gdańska, a tu przygotowania do debiutu na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tańca Nowoczesnego w Grodzisku Mazowieckim oraz wyjazd na Turniej do Białej Podlaski… trudno też nie wspomnieć o treningach na tegoroczny Jarmark Mszczonowski. Ale po kolei…

 • -

Dzień Dziecka z wielką pompą

Tradycyjnie, 1 czerwca w Mszczonowie na dzieci w różnym wieku czekało moc atrakcji, którym nie było końca. Zarówno dla młodszych, jak i dla nieco starszych zostały zorganizowane liczne konkursy, zabawy taneczne, zawody, a także projekcje filmów.

 • -

Święcenie po bierzmowaniu

W sobotę  21 maja osuchowska parafia przeżywała swoje wielkie chwile. Biskup łowicki,  jego eminencja Józef Zawitkowski przybył do Osuchowa, aby udzielić  bierzmowania miejscowej młodzieży oraz poświęcić pomnik Jana Pawła II, który stanął na terenie przyświątynnym.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7660284

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat