Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

25.11.2020

Imieniny

Erazma, Katarzyny, Jozafata

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Dyrektor Michał Szymański podczas jednego z rozgrywanych...

Z pomysłem na „Orlika”

W marcu br. w Mszczonowie odbyło się uroczyste otwarcie boiska Orlik, który został wybudowany w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012”.
Obiekt kosztował ponad 900 tysięcy złotych. Na realizację tej inwestycji Mszczonów pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 302 tysięcy złotych oraz 100 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego. Resztę stanowił wkład własny gminy.
Oprócz samej inicjatywy wybudowania „Orlika”, mszczonowski samorząd wraz z dyrekcją OSiR-u postanowili wykorzystać obiekt do organizacji imprez sportowych pod hasłem „Ligi Orłów i Orlików”.

O samym pomyśle i inicjatywie zorganizowania „Ligi Orłów i Orlików”, opowiada Michał  Szymański, dyrektor OSiR w Mszczonowie.

Od kiedy można mówić o planach związanych z inicjatywą organizacji turniejów piłkarskich na mszczonowskim „Orliku”?

- Pomysł z organizowaniem turniejów i zawodów powstał już w zeszłym roku. Jak jeszcze było budowane boisko to chcieliśmy, żeby po jego otwarciu nadal tętniło ono życiem i nie było puste, stąd pomysł na organizowanie zawodów.

Czyli obiekt de facto miał posłużyć także do nieco innego niż standardowe jego wykorzystanie?

- Zgadza się. Oprócz standardowego wykorzystywania boiska, gdzie korzystały z niego szkoły, to chcieliśmy reaktywować cykliczne spotkania drużyn. Chcieliśmy innymi słowy reaktywować turnieje.

Czy w takim razie wcześniej, już takie turniej miały miejsce?

- Tak. Wcześniej turnieje odbywały się na hali sportowej, ale to niestety z upływem czasu przestało funkcjonować, bo ludzie zwyczajnie przestali przychodzić.
Teraz mamy nowy obiekt na powietrzu, co jest dodatkową atrakcją dla przychodzących pograć tu w piłkę osób.

Dla kogo skierowana jest oferta comiesięcznych zwodów piłkarskich?

- Do udziału w turniach, mszczonowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich pasjonatów piłki nożnej z terenu gminy Mszczonów i ościennych miejscowości.
Piłkarze konkurują ze sobą w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i open.
Turnieje odbywać się będą co miesiąc, do października włącznie.

Pierwszy turniej jest już za nami, jak Pan go ocenia z punktu widzenia organizatora?

- Pierwszy rozegrany turniej, który odbył się 30 kwietnia cieszył się, tak ogromnym zainteresowaniem, że był dla nas ogromnym zaskoczeniem.
W sumie w zawodach wystartowało 14 drużyn, a w tym 129 zawodników, reprezentujących: Mszczonów, Osuchów, Pniewy, Lutkówkę i Radziejowice.
To bardzo budujące, że nasza inicjatywa cieszy się, tak dużym zainteresowaniem. W związku z tym zachęcamy do zapisów nowe ekipy na kolejne turnieje, aby mogły uczestniczyć we wspólnej zabawie, w ramach zdrowej rywalizacji.

Czy w przyszłości planowane jest stworzenie dodatkowych lig w ramach kategorii open?

- Warto podkreślić, że w kategorii open na pierwszym turnieju było, aż 9 drużyn. Dlatego podzieliliśmy tą ilość ekip na dwie ligi. W I lidze były 4 drużyny, w II lidze natomiast pozostałe. W ramach rozgrywek lepsze drużyny uplasowały się w I lidze, a słabsze w drugiej. Jak zgłoszą się kolejne zespoły to stworzą III ligę, która podczas rywalizacji w jednym turnieju może stać się I ligą. Wszystko zależy od ich umiejętności.

Oprócz cyklu turniejów, o których Pan mówi, realizowana jest także druga inicjatywa w postaci zmagań piłkarskich firm. Na jakiej zasadzie funkcjonują te zawody?

- Dokładnie, druga inicjatywa to integracja firm z terenu gminy Mszczonów i gmin ościennych.
Wystąpiliśmy do firm z taką propozycją, żeby po pierwsze zorganizować grand prix firm w piłce nożnej oraz grand prix dla firm w piłce siatkowej dla kobiet głównie, a także corocznego turnieju charytatywnego na rzecz zdolnej młodzieży, która jest w trudnej sytuacji.
Po rozmowach z firmami przeszły dwa pomysły z trzech przedstawionych, a więc grand prix firm w piłce nożnej mężczyzn i coroczny turniej charytatywny.
Firmy zobowiązały się zapłacić 1000 złotych wpisowego za cykl III turniejów. W ramach imprez zorganizowany jest także catering i dobra zabawa poza boiskiem.

Co planowane jest na zakończenie cyklu turniejów?

- Na zakończenie sezonu planujemy wręczyć najlepszym drużynom i zawodnikom pamiątkowe puchary. Wyłoniony zostanie także najlepszy strzelec i bramkarz całego cyklu turniejów.

Dziękuję za rozmowę.

  • autor: Łukasz Nowakowski

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6643497

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat