Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

25.11.2020

Imieniny

Erazma, Katarzyny, Jozafata

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Burmistrz Józef Grzegorz Kurek wraz ze zwycięzcami

Zwierzęta na Termach

W dniach 20 – 22 maja 2011 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie Ogólnopolski Związek Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego zorganizował „Ogólnopolską Wystawę Zwierząt Futerkowych i Ptaków Ozdobnych.
Warto podkreślić, że taka wystawa na mszczonowskich Termach została zorganizowana po raz pierwszy, a jak już dziś zapowiadają organizatorzy nie wykluczone, że Mszczonów zapisze się do jednych z miejsc corocznych zlotów hodowców tychże zwierząt.
- W Mszczonowie jesteśmy po raz pierwszy i po raz pierwszy jesteśmy zaskoczeni tak wspaniałym miejscem, które o ile będzie to możliwe mogłoby stać się naszym corocznym punktem na ogólnopolskiej trasie wystaw- mówi Sławomir Kosno, Prezes Ogólnopolskiego Związku Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego.
Dzięki wspaniałej współpracy z Burmistrzem Mszczonowa, który objął wystawę patronatem i dyrekcją OSiR-u mogliśmy zorganizować tę imprezę- dodaje Prezes.
Na wystawie można było obejrzeć zwierzęta, które przyjechały z różnych zakątków Polski. W sumie zobaczyć można było 180 królików, około 30 gołębi i 50 sztuk drobiu ozdobnego.
Jak podkreślają organizatorzy, tego typu wystawy odbywają się z reguły na jesieni, kiedy zwierzęta już nie zrzucają sierści i piór przez co są jeszcze bardziej atrakcyjne. Jednak pomimo tego, wiosenna wystawa w Mszczonowie wyjątkowo cieszyła się ogromną ilością zwierząt.
Weekendowa wystawa podzielona została na dwa etapy. W pierwszym z nich zwierzęta zostały ocenione przez sędziów. W każdej rasie wyłoniony został champion i wice-champion.
W tym dniu ocena zwierząt przebiegała bez udziału publiczności.
W dwóch kolejnych dniach wystawa była otwarta dla wszystkich chętnych, chcących obejrzeć najpiękniejsze z najpiękniejszych zwierząt w danej rasie.

W niedzielę został także zorganizowany specjalny konkurs dla dzieci na najpiękniejsze zwierzątko. Konkurs przeznaczony był dla dzieci, do lat 13-stu, którego celem było zainteresować dzieciaki zwierzętami i nauczyć ich w jaki sposób trzeba o nie dbać i się o nie troszczyć. Do wygrania dla dzieciaków były zestawy MP4, MP3 oraz książki, które zostały ufundowane przez Burmistrza Mszczonowa Józefa Grzegorz Kurka.
Niekwestionowanymi zwycięzcami wystawy byli mieszkańcy gminy Mszczonów-  Jakub i Ryszard Kwiatkowscy. To oni zebrali najwięcej pucharów  w poszczególnych kategoriach konkursu,  przeprowadzonego podczas wystawy. Jeden z Ich królików zwyciężył w rankingu na ulubieńca dziecięcej publiczności, a drugi,  deklasując konkurentów, został wybrany championem  całej wystawy.
Szczerze im gratulujemy odniesionych sukcesów i życzymy powodzenia w dalszej  pracy hodowlanej.

  • autor: Łukasz Nowakowski
  • Wybór championa i wicechampiona przez sędziów
  • Zwycięzca w konkursie ulubieniec dzieci- królik Kuby...

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6643572

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat