Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

25.11.2020

Imieniny

Erazma, Katarzyny, Jozafata

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • "Geotermia i balneologia realną szansą rozwoju gmin" to...

Na Europejskim Kongresie Gospodarczym nie zabrakło Mszczonowa

Przez trzy dni, Katowice stały się sercem Europy, gdyż od 16 do 18 maja w stolicy województwa śląskiego odbywał się III Europejski Kongres Gospodarczy.
Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego była Grupa PTWP SA, wydawca m.in. miesięcznika Nowy Przemysł oraz portalu WNP.pl.
Współorganizatorami EEC byli: Województwo Śląskie, Górnośląski Związek Metropolitalny oraz Miasto Katowice.
W otwarciu trzeciego Europejskiego Kongresu Gospodarczego udział wzięli m.in. Premier RP Donald Tusk, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz Premier Czech, Petr Neczas, Węgier ,Viktor Orban i Chorwacji, Jadranka Kosor.
Warto podkreślić, że podczas trzech dni nad losami gospodarki Europy debatowało aż 6 tysięcy gości, wśród których nie mogło zabraknąć Józefa Grzegorza Kurka, Burmistrza Mszczonowa.
Zaproszeni znamienici politycy, naukowcy, samorządowcy jak i biznesmeni zarówno z Polski jak i z Europy Środkowej dyskutowali głównie na temat konkurencyjności gospodarki Europy oraz polityki energetycznej i pakietu klimatycznego.
Podczas Kongresu reprezentowane były jednak wszystkie najważniejsze branże przemysłowe od górnictwa i hutnictwa, przez chemię i budownictwo, po motoryzację.
Zaproszony na Kongres Józef Grzegorz Kurek, wziął udział w trzecim dniu debaty, który obfitował ogólnie w tematy poświęcone infrastrukturze, transportowi, motoryzacji, a także tematom dotyczącym odnawialnych źródeł energii jakimi są źródła geotermalne.
Ostatni dzień Kongresu, to także dyskusja na temat aktualnej sytuacji w światowym hutnictwie, dynamiki rozwoju zbrojarni w Polsce i surowców takich jak koks i węgiel koksujący, złom i rudy żelaza oraz wody geotermalne.
Właśnie podczas sesji poświęconej w całości geotermii i balneologii stanowiących realną szanse rozwoju gmin, udział w dyskusji wziął Burmistrz Mszczonowa.
Wśród omawianych tematów nie zabrakło wątków o możliwości wykorzystania wód geotermalnych oraz prezentacji doświadczeń w zakresie wykorzystania wód podziemnych w Polsce.
Zaproszeni goście oprócz wymiany doświadczeń dyskutowali także, nad pozyskiwaniem inwestorów, którzy przyczyniliby się do potężnego rozwoju danych jednostek samorządowych, które na swoim obszarze posiadają gorące źródła w postaci wód geotermalnych.
W dyskusji na temat geotermii, oprócz Burmistrza Józefa Grzegorza Kurka udział wzięli: Wiesław Bujakowski z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polska Akademia Nauk; Zdzisław Blok, Wójt Gminy Jaworze, Krzysztof Droń z Vamed AG, Beata Kępińska z Katedry Surowców Energetycznych, Wydział Geologii,
Geofizyki i Ochrony Środowiska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Tomasz Kucharski ,Wójt Gminy Olsztyn, Ireneusz Szarzec, Burmistrz Ustronia oraz Jerzy Ziora z Wydziału Ochrony Środowiska, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

  • autor: Łukasz Nowakowski
  • Józef Grzegorz Kurek podczas dyskusji na temat "Geotermia...

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6643542

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat