Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Puchar dla WIRTUSA

Zgodnie z coroczną siatkarską   tradycją w maju,  w Mszczonowie rozgrywany jest turniej zespołów LZS o  puchar honorowego prezesa Klubu Sportowego MSZCZONOWIANKA – Mieczysława Kłopotowskiego.
W tym roku w siatkarskich zmaganiach uczestniczyły trzy zespoły z: Mszczonowa, Żyrardowa i Wiskitek.

 • -

Na "bezludnej wyspie"

W dniu 27 maja w bibliotece szkolnej odbył się kolejny gminny konkurs czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Mszczonów.
W tym roku, uczniowie wzięli udział w konkursie pt. ”Bezludna wyspa”  poświęconemu Danielowi Defoe w 280 rocznicę śmierci tego pisarza.
Uczniowie, którzy chcieli wziąć udział w konkursie musieli nie tylko przeczytać ”Przypadki Robinsona Kruzoe” , ale również znać wiele faktów i ciekawostek z biografii autora.

 • -

W „Dniu Mamy”

W „Dzień Matki”, 26 maja uczniowie klas zerowych z mszczonowskiej Szkoły Podstawowej przygotowywali dla swoich mam niecodzienne przedstawienie, podczas którego nie zabrakło śpiewu, tańca i wierszyków.
Tradycyjnie, uroczystości odbyły się w sali kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, w którym oprócz odświętnie ubranych uczniów, nie zabrakło licznie przybyłych Mam, które mogły posłuchać radosnego śpiewu oraz wierszy o miłości i szacunku.

 • -

Pierwsze posiedzenie nowego zarządu

W dniu 25 maja, w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranego zarządu gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych.
Do głównych tematów poruszonych na posiedzeniu były sprawy dotyczące obozów dla młodzieżowych drużyn pożarniczych, konkursu z wiedzy pożarniczej, zawodów strażackich, a także reaktywowania święta strażaka.

 • -

Przepisowo na rowerze

W dniu 24 maja, na placu szkolnym, przy nowopowstałym „Orliku” w Mszczonowie odbył się coroczny, praktyczny egzamin na kartę rowerową.
Tradycyjnie egzamin praktyczny, poprzedziła wcześniej część teoretyczna, do której uczniowie szkoły podstawowej przygotowywali się przez pół roku.
Poprzedzający jazdy na placu manewrowym test, zdało 88 osób na 90 przystępujących do egzaminu teoretycznego.
Egzamin praktyczny przeprowadzał na placu przed szkołą, na specjalnie przygotowanym torze przedstawiciel policji Sławomir Zieliński.

Konkurs Fotograficzny

Weź udział w konkursie fotograficznym

Jeszcze tylko do 3 lipca trwa radiowa kampania na temat „dobrych praktyk” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 pt. „Perły Mazowsza”, a z nią konkurs fotograficzny.

 • Środa, 25 maja 2011 Prezydent Bronisław Komorowski...

Niebywałe odznaczenie

W dniu 25 maja w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyło się uroczyste spotkanie w ramach obchodzonego w tym dniu „Dnia Samorządu Terytorialnego”.
Prezydent RP, Bronisław Komorowski, w tym dniu odznaczył zasłużonych samorządowców, w tym Burmistrza Mszczonowa Józefa Grzegorza Kurka, który został odznaczony za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz za osiągnięcia w pracy samorządowej.

 • -

Z myślą o "Matce Ziemi"

W Miejskim Przedszkolu Publicznym w Mszczonowie, 23 maja odbyło się przedstawienie pt.” Dbamy o naszą planetę Ziemię- segregujemy odpady”.
W tym dniu na scenie wystąpiły przedszkolaki z najstarszej grupy „Gumisie”, które pod okiem swoich wychowawczyń – Małgorzaty Nalej i Elżbiety Kłopotowskiej przekazały swoim młodszym kolegom i koleżankom, w jaki sposób należy dbać o środowisko naturalne.
Przedszkolaki podczas występu śpiewały liczne piosenki związane z ekologią, naturą, przyrodą i zwierzętami.

 • Dyrektor Michał Szymański podczas jednego z rozgrywanych...

Z pomysłem na „Orlika”

W marcu br. w Mszczonowie odbyło się uroczyste otwarcie boiska Orlik, który został wybudowany w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012”.
Obiekt kosztował ponad 900 tysięcy złotych. Na realizację tej inwestycji Mszczonów pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 302 tysięcy złotych oraz 100 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego. Resztę stanowił wkład własny gminy.
Oprócz samej inicjatywy wybudowania „Orlika”, mszczonowski samorząd wraz z dyrekcją OSiR-u postanowili wykorzystać obiekt do organizacji imprez sportowych pod hasłem „Ligi Orłów i Orlików”.

O samym pomyśle i inicjatywie zorganizowania „Ligi Orłów i Orlików”, opowiada Michał  Szymański, dyrektor OSiR w Mszczonowie.

 • Burmistrz Józef Grzegorz Kurek wraz ze zwycięzcami

Zwierzęta na Termach

W dniach 20 – 22 maja 2011 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie Ogólnopolski Związek Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego zorganizował „Ogólnopolską Wystawę Zwierząt Futerkowych i Ptaków Ozdobnych.
Warto podkreślić, że taka wystawa na mszczonowskich Termach została zorganizowana po raz pierwszy, a jak już dziś zapowiadają organizatorzy nie wykluczone, że Mszczonów zapisze się do jednych z miejsc corocznych zlotów hodowców tychże zwierząt.

 • Losowanie uczestników na listy podstawowe

Zakończył się pierwszy nabór na bezpłatne kursy

W dniu 23 maja w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie odbyło się losowanie osób, które zgłosiły się na organizowane przez GCI bezpłatne kursy, w ramach projektu "Otwarci na wiedzę-konkurencyjni w pracy", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W pierwszej fazie projektu będą realizowane dwa szkolenia w tym kurs: magazyniera z obsługą urządzeń transportu bliskiego oraz kurs na prawo jazdy kategoria "C", z elementami języka angielskiego.

 • "Geotermia i balneologia realną szansą rozwoju gmin" to...

Na Europejskim Kongresie Gospodarczym nie zabrakło Mszczonowa

Przez trzy dni, Katowice stały się sercem Europy, gdyż od 16 do 18 maja w stolicy województwa śląskiego odbywał się III Europejski Kongres Gospodarczy.
Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego była Grupa PTWP SA, wydawca m.in. miesięcznika Nowy Przemysł oraz portalu WNP.pl.
Współorganizatorami EEC byli: Województwo Śląskie, Górnośląski Związek Metropolitalny oraz Miasto Katowice.

Zaproszenie na XV JARMARK MSZCZONOWSKI

Program XV Jarmarku Mszczonowskiego

Zaproszenie na Festyn Szkolny w Bobrowcach

Program Festynu

 • Inwestycja na osiedlu Spokojna w Mszczonowie

Inwestycje wodno- kanalizacyjne

Urząd Miejski w Mszczonowie oprócz szerokiego zakresu inwestycji drogowych, przeprowadza także, aktualnie inwestycje wodno-kanalizacyjne, polegające na budowie m.in. sieci wodociągowej wraz przyłączami oraz budowie kanalizacji sanitarnej.

 • Turniejowe zmagania-fot. Termy Mszczonów

Trwa nabór na kolejne turnieje

We Mszczonowie ruszyła „Liga Orłów i Orlików”. Do udziału w niej mszczonowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich pasjonatów piłki nożnej z terenu gminy Mszczonów i ościennych miejscowości.
Mecze rozgrywane są na nowym boisku Orlik we Mszczonowie przy ulicy Szkolnej. Piłkarze konkurują ze sobą w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i open.

 • Wręczenie pamiątkowych dyplomów

Pierwsza Noc Muzeów w Mszczonowie

Po raz pierwszy Mszczonów uczestniczył w akcji  Noc Muzeów, jaka odbyła się w tym roku   14 maja. Tego dnia w mieście przeprowadzono rajd uliczny śladami tragicznych wydarzeń drugiej wojny światowej.
Jego organizatorami byli: Gminne Centrum Informacji, Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, Hufiec ZHP Mszczonów oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „STRZELCY 31 pułku piechoty”.

 • Bieżące remonty ulic

Inwestycje drogowe

Gmina Mszczonów pomimo światowego kryzysu i nieustającego zapotrzebowania na nowe drogi, chodniki czy miejsca publiczne w których można odpoczywać, stara się na bieżąco realizować inwestycje, które wpływają na ogólny pozytywny wizerunek zarówno samego miasta jak i całej gminy.

 • Konferencja 10.05.2011r. w Mszczonowie

Wykorzystać przyrodę na rzecz rozwoju miast

We wtorek 10 maja w Hotelu „Panorama”w Mszczonowie została zorganizowana konferencja dotycząca wykorzystania odnawialnych źródeł energii w miastach,które dają ogromne możliwości zarówno w ciepłownictwie jak i w rekreacji.Konferencja została zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne

 • -

Zmiany w OSP

W sobotę 7 maja w Domu Strażaka w Mszczonowie odbył się zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych na którym podsumowano mijającą 5-cioletnią kadencję oddziału oraz dokonano wyboru nowego Zarządu i Prezesa, którym został dh. Waldemar Suski z OSP Mszczonów.

 • Wernisaż Zenony Klepaczki w Mszczonowskim MOK-u

"Leśne Anioły" w mszczonowskim MOK-u

W Mszczonowskim Ośrodku Kultury w minioną sobotę 7 maja odbyło się uroczyste otwarcie wystawy znanej plastyczki Zenony Klepaczki.
Artystka zaprezentowała głównie rzeźby wykonane z drewna, które przez autorkę tychże prac zostały nazwane „leśnymi aniołami”.

Nabór na wolne stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Piekarach, ul. Piekarska 47.

Burmistrz Mszczonowa ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Piekarach, ul. Piekarska 47.

treść ogłoszenia w załączniku:

Nabór na wolne stanowisko dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie

Burmistrz Mszczonowa ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie,
ul. Tarczyńska 28.

treść ogłoszenia w załączniku: 

Pierwsza NOC MUZEÓW w Mszczonowie

W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów - 14 maja w Mszczonowie, w godzinach wieczornych odbędzie się rajd uliczny śladami tragicznych wydarzeń drugiej wojny światowej. Na rajd zapraszają wspólnie jego organizatorzy, czyli: Gminne Centrum Informacji, Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, Hufiec ZHP Mszczonów oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY 31 pułku piechoty. Rajd przeznaczony jest dla dzieci szkół podstawowych, które mogą w nim uczestniczyć pod opieką swoich rodziców lub za ich zgodą dołączyć do harcerskich patroli.

 • -

Nasi rekonstruktorzy

W sobotę, 7 maja, w lasach otaczających Radziejowice spotkać można było oddział żołnierzy –rekonstruktorów w mundurach z września 1939 roku. „Marsz wiosenny” był inauguracją sezonu dla Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Strzelcy 31 pułku piechoty”. 
„Strzelcy” swoją siedzibę mają we Mszczonowie, ale w ich szeregach są także pasjonaci historii września`39 z Żyrardowa oraz z gmin Radziejowice i Żabia Wola.
 • Maturzyści z LO wsłuchani w ostatnie informacje...

Tuż przed maturą

… zmarzły kasztany. No, prawie zmarzły. Niewiele brakowało, aby w tym roku popularna piosenka maturalna była śpiewana właśnie w taki sposób. 3 maja bujną , wiosenną zieleń pokryła warstwa śniegu. Następnego dnia rozpoczynały się matury. Rano z domu maturzyści szli do szkoły w ciepłych okryciach.

 • -

Majowe święta i rocznice we Mszczonowie

3 Maja mieszkańcy Mszczonowa mieli aż cztery powody do świętowania. Uczestnicząc w nabożeństwie odprawionym dla całego miasta w kościele farnym bardzo uroczyście uczcili dzień Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wspominali też 220 rocznicę Konstytucji 3 Maja, 10 rocznicę powstania miejskiego Gimnazjum, a także coroczne święto strażaków, które w Mszczonowie tradycyjnie obchodzi się w wigilię Świętego Floriana.

 • -

Liga Orłów i Orlików

We Mszczonowie ruszyła „Liga Orłów i Orlików”. Do udziału w niej mszczonowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił wszystkich pasjonatów piłki nożnej z terenu gminy Mszczonów i ościennych miejscowości. Pierwszą kolejkę spotkań rozegrano 30 kwietnia. Następne odbędą się kolejno: 28 maja, 18 czerwca, 17 września i 8 października.

Kurs magazyniera

 • -

BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA PRACOWNIKÓW MAGAZYNU

 

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie zaprasza osoby pracujące na terenie gminy Mszczonów lub zamieszkujące na terenie gminy Mszczonów a pracujące na terenie Województwa Mazowieckiego, do uczestnictwa w bezpłatnym kursie:

MAGAZYNIER Z OBSŁUGĄ URZADZEŃ TRANSPORTU BLISKIEGO:

- WÓZKÓW JEZDNIOWYCH PODNOŚNIKOWYCH KAT. 1 WJO - egzamin przed komisją UDT

- PODESTÓW RUCHOMYCH PRZEJEZDNYCH KAT. I P - egzamin przed komisją UDT

W ramach powyższego kursu uczestniczy zapoznają się również z zagadnieniami o tematyce magazynowej oraz nauczą się obsługi komputerowych programów magazynowych.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE!

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651825

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat