Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Leja w Lutkówce

W tej parafii tradycja nie ginie. Mieszkańcy Lutkówki i okolicznych wsi pamiętają o starych obyczajach. Każde święta mają tu należytą oprawę. Kto nie wierzy, nich przyjedzie i sprawdzi to osobiście. Najbardziej polecam odwiedzenie Lutkówki w ... lany poniedziałek. Szczególnie panny mogą tu liczyć na solidne oblanie. Wody nie skąpi się też młodym mężatkom.  

  • -

Cheerleaderki na wiosnę z nowymi siłami i pomysłami

Wiosna – pora optymistycznie działająca na wszystkich, szczególnie po tak ponurej tegorocznej zimie. Dla tancerek z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury rozpoczął się okres sprawdzenia swoich umiejętności, które zdobywały przez ostatnie miesiące wytężonej pracy.

  • -

XVI Wiosenne Biegi Przełajowe Powiatowych Mistrzostw LZS

Piękna pogoda i profesjonalnie przygotowane trasy powitały młodych sportowców przybyłych na XVI Wiosenne Biegi Przełajowe Powiatowych Mistrzostw LZS w biegach przełajowych w Osuchowie. Otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Osuchowie - pani Elżbieta Sajak.

  • -

Pierwsza NOC MUZEÓW w Mszczonowie

W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów - 14 maja w Mszczonowie, w godzinach wieczornych, tuż po zapadnięciu zmroku, odbędzie się rajd uliczny śladami tragicznych wydarzeń drugiej wojny światowej. Na rajd zapraszają wspólnie jego organizatorzy, czyli: Gminne Centrum Informacji, Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, Hufiec ZHP Mszczonów oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY 31 pułku piechoty.

  • -

Nowa radna

W Radzie Miejskiej we Mszczonowie zasiądzie … nowa radna. Została nią w wyniku wyborów uzupełniających, jakie odbyły się w niedzielę 17 kwietnia, pani Renata Siwiec. Nowa radna była już członkinią mszczonowskiego samorządu. Funkcję radnej sprawowała w poprzedniej kadencji - 2006-2010. Reprezentuje ona okręg nr 14, składający się z sołectw: Badowo Dańki, Badowo Mściska, Ciemno Gnojna, Kamionka, Badów Górny, Sosnowica i Wymysłów.

  • -

Mszczonowiacy ponieśli Krzyż ulicami swego miasta

W piątek poprzedzający Wielki Tydzień mieszkańcy Mszczonowa przeszli ulicami miasta w tradycyjnej Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo poprowadzili trzej miejscowi duszpasterze- proboszcz parafii farnej p.w. Świętego Jana Chrzciciela ks. dziekan Tadeusz Przybylski, proboszcz parafii p.w. Świętego Ojca Pio Sławomir Tulin oraz ks. wikariusz Paweł Pietrzak.

  • -

Mszczonowskie przedszkolaki przed Wielkanocą

Czterolatki z Przedszkola Miejskiego w Mszczonowie przygotowały wraz ze swoimi wychowawczyniami przedstawienia z okazji Świąt Wielkanocnych. Swoje aktorskie umiejętności zaprezentowały w czwartek 14 kwietnia podczas dwóch spektakli. Pierwszy miał miejsce w godzinach przedpołudniowych i był przeznaczony dla starszych i młodszych kolegów oraz koleżanek z przedszkola.

  • -

Smerfne nauki o zdrowiu

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony 7 kwietnia oraz Dzień Służby Zdrowia obchodzony 10 kwietnia były okazją do zaprezentowania kolejnych zawodów dzieciom ze Smerfolandii w ramach programu „Poznajemy zawody”, który realizowany jest od początku roku szkolnego w placówce.

  • -

Wygrał swoją szansę

16 marca br. o godz. 11.00 w sali widowiskowej Domu Kultury „Arsus” w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu wokalnego zatytułowanego „Wygraj szansę”, którego organizatorami była Agencja Telewizyjno-Estradowa TV Media. Wykonawcami byli uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, reprezentujący 15 gmin i miast województwa mazowieckiego.

  • -

Mszczonów pamięta o smoleńskiej tragedii

W niedzielę 10 kwietnia o godzinie 8.41, czyli w rocznicę katastrofy rządowego TU-154 w Mszczonowie rozległ się dźwięk strażackich syren. W ten sposób mszczonowanie oddali cześć ofiarom tragedii, którą określa się dziś mianem największej katastrofy w historii Polski po II wojnie światowej.

następna strona »

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651724

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat