Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

„Orlik” w Mszczonowie już działa

Z Michałem Szymańskim, dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie rozmawia Rafał Wasilewski
 
Od kiedy rozpoczęły oficjalnie działać mszczonowskie boiska wybudowane w ramach programu „Orlik”?
 
- 14 marca b.r. był pierwszym dniem oficjalnego funkcjonowania zespołu boisk wybudowanych w ramach projektu „Moje boisko - Orlik 2012”, choć oczywiście nieco wcześniej udostępniliśmy teren boisk uczniom z mszczonowskich szkół oraz klubom sportowym. Głównym celem inwestycji było przecież powiększenie oferty sportowej dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Mszczonowa oraz z terenu całej gminy Mszczonów.
 
Co zostało wybudowane w ramach tej inwestycji? Z czego zainteresowani sportem mogą skorzystać?
 
- W ramach inwestycji wykonano: boisko piłkarskie z trawy syntetycznej 30mx62m wraz z osprzętem, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej z nawierzchni poliuretanowej 19,1m x 32,1 m wraz z osprzętem, ogrodzenie boisk wys. 4,0 m, ogrodzenie terenu wys. 2,0m, piłkochwyty, siedziska przy boiskach – 30 szt., kanalizację deszczową i drenaż wgłębny, oświetlenie boisk – 14 masztów oraz zagospodarowanie terenu. Myślę, że obiekty te znacznie zwiększą atrakcyjność oferty mszczonowskiego OSiR-u.
 
Czy korzystanie z boisk jest płatne czy też młodzież, ale i osoby dorosłe mogą z nich korzystać bezpłatnie? A co z osobami spoza terenu gminy Mszczonów? Czy one też mogą skorzystać z tych boisk?
 
- Oczywiście korzystanie z boisk dla wszystkich jest bezpłatne. Każdy zainteresowany czynnym spędzaniem czasu, niezależnie od wieku, może do nas przyjść i skorzystać zarówno z boiska wielofunkcyjnego, jak też i z boiska do piłki nożnej. Są tu oczywiście pewne ograniczenia wynikające z regulaminu.
Jeśli chodzi o osoby spoza terenu gminy Mszczonów to wyznajemy zasadę, że bezwzględne pierwszeństwo mają mieszkańcy gminy Mszczonów, a wśród nich dzieci i młodzież.
 
Jakie są to ograniczenia? W jakich godzinach można korzystać z obiektu?
 
- Zacznijmy może od drugiej części pytania, a więc boiska są czynne codziennie od poniedziałku do piątku od 16.00 do 22.00, zaś w soboty i niedziele od godz. 10.00 do godz. 22.00. W godzinach 8.00 -16.00 z obiektu będzie korzystać młodzież szkolna w ramach zajęć WF-u. Oczywiście zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży mogą odbywać się tylko pod opieką uprawnionego nauczyciela lub trenera – instruktora. I to jest jedno z ograniczeń. Chodzi tu głownie o zachowanie porządku i bezpieczeństwa.
Tak jak mówiłem boiska są ogólnie dostępne, ale warunkiem korzystania z obiektu jest posiadanie odpowiedniego stroju i obuwia sportowego. Na boisku piłkarskim dopuszcza się obuwie sportowe z małymi korkami z tworzywa sztucznego oraz obuwie typu halowego o miękkiej, czystej i płaskiej podeszwie. Na terenie obiektu obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu, środków odurzających lub innych podobnie działających substancji, palenia papierosów, wprowadzania zwierząt, dopuszczania się zachowań stwarzających zagrożenie dla innych użytkowników czy też poruszania się na rowerach, rolkach, deskorolkach i innym sprzęcie mogącym spowodować uszkodzenie nawierzchni boisk.
Takich ograniczeń jest oczywiście więcej i są one zawarte w regulaminie. Tak jak też wspomniałem mają one na celu bezpieczeństwo osób, które będą do nas przychodziły.
 
Kto czuwa nad przestrzeganiem regulaminu i porządku na boiskach?
 
- Nad porządkiem i bezpiecznym korzystaniem z boisk czuwają nasi instruktorzy, którzy są dostępni w godzinach funkcjonowania boisk w Hali Sportowej OSiR-u. Oni też w razie potrzeby mogą wezwać odpowiednie służby, aby usunęły z boisk osoby, które nie chcą stosować się do ich zaleceń i nie przestrzegają regulaminu. Mamy jednak nadzieję, że z takiej ewentualności nigdy nie będziemy musieli korzystać.
 
Czy możliwe jest na przykład zarezerwowanie, któregoś z boisk na określony czas? Jeśli tak, to gdzie można takiej rezerwacji dokonać?
 
- Tak, jest to możliwe na czas nie dłuższy niż 2 godziny pod warunkiem, że z takim wnioskiem do instruktora wystąpi określona imiennie grupa, licząca co najmniej 10 osób. Rezerwacje oraz wszelkie informacje dostępne są u instruktorów w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 1 lub w Punkcie Informacji Turystycznej na terenie Kompleksu Basenów Termalnych pod numerem telefonu 46 857 87 81. Zapraszam wszystkich do korzystania z nowych boisk w Mszczonowie.
 
Na koniec proszę powiedzieć, jaki był koszt wybudowania boisk i czy może udało się Państwu uzyskać jakieś dofinansowanie?
 
- Była to oczywiście inwestycja realizowana przez gminę Mszczonów. Obiekt kosztował ponad 900 tys. zł. Na realizację tej inwestycji Mszczonów pozyskał dofinansowanie w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012” z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 302 tys. zł oraz 100 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego. Resztę stanowił wkład własny gminy.
 
Dziękuję za rozmowę.
 
- Dziękuję również i jeszcze raz zapraszam wszystkich na nowe boiska.  
  • autor: Rafał Wasilewski
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646813

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat