Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Mszczonowskie Cheerleaderki wśród najlepszych

Kolejna impreza rangi mistrzowskiej odbyła się w dniach 5-6 marca 2011r. na hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Przez dwa dni 42 zespoły z całej Polski rywalizowały ze sobą podczas XIV Mistrzostw Polski Cheerleaders. Cała impreza odbywała się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, w którym to od tego roku cheerleaderki z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury są pełnoprawnym członkiem.
W Chorzowie, który po raz pierwszy był gospodarzem mistrzostw Polski Cheerleaders, wystartowały 42 zespoły w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i senior. Po raz pierwszy też rywalizacja odbywała się dwóch dywizjach: Pom Dance i Cheer Dance. Co ważne, zawody były równocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy, a zespoły oceniane były przez międzynarodową komisję sędziowską, m.in. z Finlandii, Wielkiej Brytanii, Słowenii oraz USA. Organizatorem tegorocznych XIV Mistrzostw Polski Cheerleaders był Uczniowski Klub Tańca Sportowego AtriA pod patronatem Urzędu Miasta Chorzowa oraz Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu.
Cała impreza rozpoczęła się tak naprawdę w sobotę, kiedy wszystkie zebrane zespoły musiały zaprezentować się jak najlepiej, by przejść do rundy finałowej, w której znalazło się tylko 6 najlepszych zespołów. Jak przyznali sami sędziowie, podczas sobotniego seminarium – poziom polskich zespołów jest coraz lepszy, o czym świadczy zdobycie I i II miejsca na Mistrzostwach Europy w 2010 roku, w kategorii junior właśnie zespołów z Polski ( Flesz Garwolin i Power Girls Tarnów). Komisja nie ukrywała zadowolenia z zespołów najmłodszej kategorii – juniorów młodszych, o których wypowiadała się z podziwem i optymizmem.
Mszczonów wystąpił po raz pierwszy na tak wielkiej imprezie organizowanej przez PSCh, biorąc udział w rywalizacji z 12 pozostałymi zespołami z całej Polski podczas rundy eliminacyjnej w swojej kategorii wiekowej do 13 lat.
Występ uważamy za bardzo udany i faktycznie dziewczęta dały z siebie wszystko podczas występu. Miały bardzo trudne zadanie zaprezentować swoją choreografię na dużym boisku tylko w 6 osób. Zespół Fresh Mszczonów pokazał klasę podczas prezentacji, nie odstając od zespołów które na swoim koncie mają większy bagaż doświadczeń z cheerleadingiem. Jak wskazali sędziowie ta kategoria wiekowa była najcięższa, jeśli chodzi o wybór, ponieważ wszystkie zespoły były naprawdę silne. Ale jak to w sporcie bywa, raz się wygrywa, raz nie… Fresh ostatecznie znalazł się w 10-tce najlepszych zespołów, ale do finału mogło przejść tylko 6-ka. Niespodzianki były, bo brązowi medaliści z 2010 roku, tym razem nie zakwalifikowali się do finałowej szóstki, co świadczy o podniesieniu po raz kolejny poprzeczki przez inne zespoły.
Dla naszego zespołu były to dni wspaniałej zabawy, bardzo ciekawej rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności przed wykwalifikowaną komisją sędziowską. To kolejne doświadczenie, które miejmy nadzieję będzie procentować na kolejnych zawodach. A następny ‘sprawdzian’ już w kwietniu podczas Balic Cup 2011 w Gdańsku (II turniej z cyklu Grand Prix Polski 2011).  
  • autor: Katarzyna Wójcik, trener
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849957

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat