Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Pokazy iluzjonisty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

„Zima w mieście” z MOK-iem

Jak co roku tak i tym razem Mszczonowski Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży spędzającej ferie w mieście niezwykle bogaty program różnorodnych zajęć. Podczas całego okresu zimowej przerwy w nauce wszystkie koła zainteresowań w ośrodku działały pełną parą. Wszystkie też przygotowały na ten okres specjalny program. Patronem tegorocznych zajęć został Czesław Miłosz, jako że właśnie w tym roku przypada setna rocznica jego urodzin. Szczególną uwagę więc przywiązywano do tej właśnie postaci nie tylko podczas warsztatów literackich, gdzie analizowano życie i twórczość oraz wybrane utwory poety, ale także podczas warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Tu także młodzi i nieco starsi miłośnicy sztuk plastycznych stanęli przed niełatwym zadaniem stworzenia portretów i karykatur artysty. Ukoronowaniem ich dwutygodniowej twórczości była wystawa prac „ Czesław Miłosz w karykaturze i nie tylko”, która odbyła się w sobotnie popołudnie 26 lutego w Małej Galerii MOK-u.
Mszczonowski Ośrodek Kultury zadbał też o specjalny program dla najmłodszych, którzy często nudzą się w domach, tu zaś mogli uczestniczyć codziennie rano w porankach filmowych, zabawach rytmicznych dla przedszkolaków, wspomnianych już zajęciach plastycznych, specjalnych spotkaniach z karaoke, zajęciach wokalnych w grupie „Voice”, grach komputerowych na dużym ekranie czy też zajęciach tanecznych w grupie „Arabeska” lub zajęciach z tańca sportowego.
Dwukrotnie podczas ferii maluchy miały też okazję do spotkania z aktorami teatru krakowskiego Studia Art. – Re, którzy na scenie MOK-u wystawili dwie bajki – „Pan Twardowski” i „Królowa Śniegu”. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci był również występ młodego iluzjonisty. Specjalnie dla najmłodszych w sali klubowej ośrodka odbył się także bal karnawałowy.
Dla miłośników wirtualnego świata na zakończenie ferii odbył się turniej gier komputerowych, w których I miejsce zajął Paweł Lato, II lokatę zajął Michał Żółtowski, a III miejsce przypadło Jakubowi Kuranowi. Zwycięzcy otrzymali pady do gier komputerowych, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.  
MOK nie zapomniał też o młodzieży i dorosłych. Również oni mogli znaleźć coś ciekawego dla siebie. Na tych pierwszych czekały warsztaty plastyczne i literackie, specjalne seanse kinowe, wesołe spotkania z karaoke czy też zajęcia teatralne grupy „Skorpion”. Dla seniorów odbywały się regularne spotkania chóru żeńskiego „Słoneczko”. Mszczonowienie mieli też okazję do wspólnej zabawy podczas dwóch imprez przy muzyce pod wspólnym tytułem „Biesiada zimowa”.
Przy tak dużym i różnorodnym wyborze ciekawych zajęć wielu z odwiedzających MOK stwierdzało, że żal im, iż ferie trwają tylko dwa tygodnie.
 • autor: Rafał Wasilewski
 • Grupa taneczna "Arabeska"
 • Biesiada zimowa
 • Spotkania z karaoke.
 • Spotkania z karaoke.
 • Teatr dla dzieci "Pan Twardowski"
 • Teatr- bajka "Królowa Śniegu"
 • Zabawa karnawałowa dla dzieci.
 • Warsztaty terapii zajęciowej.
 • Zajęcia plastyczne dla dzieci.
 • Wystawa prac, które powstały podczas zajęć feryjnych.
 • Wirtualne gry komputerowe.
 • -
 • Występy iluzjonisty.

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646500

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat