Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

24.10.2021

Imieniny

Antoniego, Marcina, Rafała

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Fot. JN

GCI wraca na Żyrardowską

W poniedziałek 14 lutego odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej siedziby Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie przy ulicy Żyrardowskiej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz powiatowych, radni, naczelnicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, przedstawiciele PUP, organizacji pozarządowych i zaprzyjaźnionych firm.
Zgromadzonych gości powitała Beata Sznajder, kierownik jednostki. Następnie uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Grzegorz Kozłowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski oraz kierownik GCI Beata Sznajder.
Tuż potem ksiądz dziekan Tadeusz Przybylski dokonał poświęcenia nowych pomieszczeń GCI. Następnie głos zabrał burmistrz Józef Grzegorz Kurek, który zaznaczył, że decyzją o utworzeniu GCI, która została podjęta 10 lat temu była z pewnością słuszna. Wielu bowiem mieszkańców miasta i gminy Mszczonów uzyskało tu nie tylko pomoc w znalezieniu zatrudnienia, ale co ważniejsze mogło zyskać tu nowe umiejętności dzięki szkoleniom. W dzisiejszych niezwykle trudnych i dynamicznych czasach kryzysu działania GCI są więc jeszcze bardziej potrzebne niż kiedykolwiek. Gdyż to właśnie na pracownikach centrum spoczywa ogromna odpowiedzialność. To właśnie tu bowiem mieszkańcy miasta i gminy Mszczonów będą mogli uzyskać nowe umiejętności, przekwalifikować się, a tym samym zwiększyć swoje szanse na coraz trudniejszym rynku pracy. Burmistrz życzył też wszystkim pracownikom GCI tego, aby mieli zawsze dużo serca i zrozumienia dla ludzi, którzy będą tu szukać pomocy.
- Przed 10-ciu laty to właśnie ja byłem jednym z pomysłodawców powstania GCI w Mszczonowie. Jak pokazały minione lata pomysł ten był dobry, ale aby pomysł czy ideę wcielić w życie potrzebni są odpowiedni ludzie tacy jak Beata Sznajder, która od początku tworzyła to centrum oraz wielu byłych i obecnych pracowników GCI. Bez ich zaangażowania i ciężkiej pracy z pewnością działalność ta nie byłaby tak dynamiczna. Wszystkim im chciałbym dziś podziękować. Ich praca jest z pewnością dostrzegana i potrzebna wielu naszym mieszkańcom. Chce też podziękować wszystkim radnym V kadencji, którzy podjęli  decyzje o remoncie tej placówki. Z pewnością będzie ona dobrze służyła całej naszej społeczności lokalnej – mówił podczas otwarcia przewodniczący Łukasz Koperski.
Nie obyło się też bez podziękowań dla projektanta, wykonawcy inwestycji firmy RO.SA. - BUD., nadzoru technicznego oraz pracowników Wydziału Rozwoju Gospodarczego. Ich wspólna praca pozwoliła zrealizować tą inwestycję w tak krótkim czasie.
Jako kolejna głos zabrała kierownik GCI Beata Sznajder.
- Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję w stronę panów burmistrzów, Przewodniczącego RM oraz wszystkich radnych, to dzięki Państwa decyzjom i uporowi w dążeniu do celu zawdzięczamy to, że GCI wraca do siebie, ale wraca jednocześnie do zupełnie nowej, większej, przestronniejszej, dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych i wymogów XXI-wieku siedziby. Mogę też Państwa zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby mieszkańcy naszej gminy mogli w jak największym stopniu skorzystać z naszych usług – mówiła pani Sznajder.
GCI ma się czym poszczycić. Jak poinformowała pani kierownik w ciągu dekady z różnych usług mszczonowskiego centrum skorzystało łącznie ponad 54 tys. osób. I tak ok.13,5 tys. osób skorzystało z usług biurowych, prawie 16 tys. z Internetu, ponad 21 tys. z usług związanych z rynkiem pracy, ponad 900 osób zostało przeszkolonych w ramach kursów bezpłatnych i płatnych, ponad 2 tys. z konsultacji dla przedsiębiorców i rolników. GCI pozyskało ponad 2 mln zł ze źródeł zewnętrznych, przeznaczonych na bezpłatną edukację dla młodzieży i osób dorosłych.
Następnie gospodyni uroczystości zaprosiła wszystkich gości do obejrzenia nowych pomieszczeń oraz na drobny poczęstunek. W nowo wyremontowanej siedzibie centrum dzięki adaptacji pomieszczeń po dawnej poczcie i Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości  znajdują się obecnie trzy pokoje dla pracowników, duży hol, trzy toalety, w tym jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, pomieszczenie socjalne , sala komputerowa i sala z przeznaczeniem na szkolenia. Wartość inwestycji wyniosła ponad 630 tys. zł. Pierwsi klienci będą mogli skorzystać z usług GCI w nowej siedzibie już od końca lutego.
 
 
 
Zakres prac wykonanych w GCI
Inwestycja obejmowała adaptację pomieszczeń z przeznaczeniem dla Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie o łącznej powierzchni użytkowej 138,60 m2.W ramach prac wykonano:
- Przebudowę wejścia od strony ulicy przez zlikwidowanie istniejących dwóch wejść, wykonując jedne drzwi centralnie zlokalizowane wraz z podestem i pochylnią dla osób na wózkach. Jednocześnie zlikwidowane zostało wejście zewnętrzne od strony klatek schodowych.
- Połączenie dwóch odrębnych lokali wykonując otwór komunikacyjny w ścianie nośnej konstrukcyjnej z odpowiednim przesklepieniem.
- Przebudowę węzłów sanitarnych i pomieszczeń pomocniczych z wyposażeniem.
- Budowę nowych ścianek działowych, w części z pustaków szklanych oraz
wydzielenie pomieszczenia socjalnego
 - Przebudowę otworów okiennych.
- Przebudowę istniejących nawierzchni posadzkowych.
- Wykonano sufity podwieszane.
- Połączenie stopni wejściowych z podestem i pochylnią dla osób niepełnosprawnych.
- Wykonano kompleks niezbędnych instalacji, w tym m.in. instalacje sanitarne, c.o., elektryczne, wentylacyjne, klimatyzacyjne, gazowe.
- Wykonano roboty malarskie.
Inwestycja zrealizowana została przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „RO.SA.-BUD” z Radomia. Wprowadzenie wykonawcy na plac budowy nastąpiło w dniu 25.05.2010r. Prace zostały rozpoczęte w dniu 02.06.2010 r.
  • autor: Rafał Wasilewski
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7660094

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat