Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Struna zabrzmiała już po raz osiemnasty

Podczas XVIII edycji przeglądu swoje umiejętności przed jurorami i zgromadzoną w MOK-u publicznością zaprezentowało 14 wokalistów. W kilku przypadkach śpiewającym towarzyszyły osoby akompaniujące lub w ogóle całe zespoły. Pomysłodawczynią i główną organizatorką Spotkań z Piosenką STRUNA jest instruktorka MOK-u Danuta Wójt. Konkursową galę, podczas której młodym artystom wręczono nagrody i wyróżnienia poprowadził kierownik Marek Baumel (MOK). Tegoroczny przegląd sponsorowali: Urząd Miejski we Mszczonowie i Starostwo Powiatowe w Żyrardowie.

 • -

Pejzaże z natury wzięte

W niedzielę 28 listopada w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbyło uroczyste otwarcie wernisażu skierniewiczanina Zbigniewa Matyska zatytułowanego „Ulotność pejzażu”. Mszczonowska publiczność miała okazję zaznajomić się z przepięknymi obrazami malarza nieco wcześniej, bo obrazy zagościły w galerii MOK-u już 17 listopada.

 • fot. Krzysztof Czarnecki

Mszczonowski „Kopciuszek” w Erding

Zapoczątkowana przed kilku laty współpraca kulturalna pomiędzy niemieckim miastem Erding a Mszczonowem zaowocowała w październiku tego roku wizytą delegacji Teatru Altenerding w Mszczonowskim Ośrodku Kultury na przedstawieniu „Kopciuszek”, które przygotował amatorski teatr „Grupa Josefa” działający w MOK-u. 

 • -

13 października - URODZINY ZERÓWKI

„Był to najfajniejszy dzień w szkole” – mówiły dzieci uczęszczające do Zerówek w Szkole Podstawowej w Mszczonowie. 13 października 2010 roku Zerówki obchodziły swoje święto – „urodziny”.
Wychowawczynie klas „0” pani Barbara Oracz i pani Agata Lesiak przygotowały dekoracje sal z kolorowych balonów oraz zadbały o ciekawy przebieg tego dnia. 
 • -

W Mszczonowie bez zmian

W gminie Mszczonów burmistrz Kurek uzyskał 71.44% poparcia, a Forum Samorządowe zwyciężyło bezapelacyjnie w wyborach do Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

Wyniki wyborów samorządowych jednoznacznie potwierdziły, że w gminie Mszczonów dotychczasowe osiągnięcia  Józefa Grzegorza Kurka czynią  go niekwestionowanym liderem.
 • -

Zapraszamy na "Spacer Jesieni - Nordic Walking"

Lansowanie nowej imprezy

Mieszkańcy Mszczonowa spoglądali na tę grupę z niedowierzaniem. Około 20 osób, w sobotnie  przedpołudnie, 20 listopada wyszło z terenu Term i podpierając się kijkami, przypominającymi kije narciarskie,  udało się ulicami miasta w kierunku Tarczyna.  

 • -

Trakt Tarczyński - efekt samorządowej współpracy

13 listopada zakończyła się  budowa Traktu Tarczyńskiego. Jego uroczystego  otwarcia dokonali wspólnie: marszałek Sejmiku Wojewódzkiego Adam Struzik, burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, starosta Wojciech Szustakiewicz,  wójt gmin Żabia Wola Halina Wawruch oraz  starosta grodziski Marek Wieżbicki. Symboliczną wstęgę  przecięła też w imieniu mieszkańców Agnieszka Możdżeń- Włodarczyk. 

Szkolenie dla organizacji pozarządowych, klubów sportowych

W najbliższy czwartek  18 listopada 2010r.  o godzinie 10:00 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury przy ul. Warszawskiej 33 odbędzie się szkolenie dla organizacji pozarządowych, klubów sportowych oraz wszystkich osób zainteresowanych  poświecone możliwości pozyskania Funduszy Unijnych  jak również środków publicznych krajowych  na działania związane z działalnością statutową .

Serdecznie zapraszamy

Szkolenie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a ich realizacja odbywa się w ramach projektu „Starostwo Powiatowe w Żyrardowie – lepsze funkcjonowanie urzędu to nowe możliwości dla rozwoju powiatu”.

 • autor: GCI
 • -

Ostania sesja V kadencji

W piątek 12 listopada na ostatniej już sesji w V kadencji samorządu zebrała się Rada Miejska Mszczonowa. Oprócz części roboczej, był też czas na wspomnienia i podziękowania.

W części merytorycznej radni przyjęli uchwałę dotycząca współpracy Gminy Mszczonów z organizacjami pozarządowymi, która określa cele formy i partnerów gminy w zakresie zadań publicznych określonych w ustawie o działalności organizacji pożytku publicznego i wolontariacie.

 • -

Historyczno – strażackie obchody Święta Narodowego

Tegoroczne obchody Święta Narodowego we Mszczonowie tradycyjnie rozpoczęto Mszą Świętą, odprawioną w kościele farnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela. Celebrował ją ks. dziekan Tadeusz Przybylski. Nietypowa była natomiast intencja Mszy, gdyż wierni modlili się nie tylko za Ojczyznę, ale także za osoby rozstrzelane na terenie miasta w 1939 roku.

 • -

Nowe oblicze mszczonowskiego Zespołu Szkół

W środę 10 listopada br. odbyło się uroczyste oddanie do użytku budynku mszczonowskiego Zespół Szkół, który podczas wakacyjnej przerwy w nauce przeszedł zasłużony remont, a właściwie została dokończona długo odkładana, bo ponad 15 lat, jego budowa. Patrząc jednak teraz na budynek szkoły śmiało można powiedzieć, że nawet „gołym okiem” widać jak całkowicie zmienił on swój zewnętrzny i wewnętrzny wizerunek.

następna strona »

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651807

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat