Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

5.12.2020

Imieniny

Krystyny, Sabiny, Edyty

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Mszczonów wzorcową gminą w kwestii współpracy z inwestorami

Panie burmistrzu, zacznę  naszą rozmowę  od gorącego tematu, czyli ponownego przyznania  Gminie  Mszczonów certyfikatu „Gmina Fair Play”. Mszczonów co roku otrzymuje to wyróżnienie. Jaki jest na to przepis?

Należy podkreślić, że otrzymanie certyfikatu  „Gmina Fair Play”, to olbrzymi sukces. Trzeba bowiem wiedzieć, że ten certyfikat wystawiają gminie przedsiębiorcy, działający na jej terenie. To ich wysoka ocena sprawia, że kapituła rankingu zatwierdza naszą obecność na elitarnej liście. Certyfikat to nic innego jak wydane na piśmie zaświadczenie, że Gmina Mszczonów potrafi współpracować z inwestującymi na jej terenie firmami, sprzyja rozwojowi działalności gospodarczej, ma w pełni profesjonalny aparat urzędniczy, zapewniający inwestorom właściwą obsługę i dysponuje dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunalną, umożliwiającą prowadzenie działalności gospodarczej.

Jakie są realne korzyści wynikające z posiadania takiego certyfikatu?                                 

Żadna firma nie inwestuje w ciemno, tylko przed podjęciem decyzji o lokalizacji swojej siedziby wykonuje wiele czynności sprawdzających. Najpewniejsze jest sprawdzenie terenu poprzez uzyskanie dobrych opinii od innych podmiotów gospodarczych, działających już na nim od pewnego czasu. Krótko mówiąc, gminy posiadające certyfikat Fair Play to pewniaki, w których warto rozpocząć działalność. My do tej grupy należymy i to od wielu lat. Efekty takiego stanu rzeczy widać na naszych terenach inwestycyjnych, na których pojawiają się nowi inwestorzy, a starzy rozbudowują swoje siedziby.

W tegorocznej edycji Fair Play otrzymał Pan dodatkowe dwa wyróżnienia.

Tak, Mszczonów został za wielokrotne, coroczne, certyfikowanie wyróżniony główną nagrodą w kategorii „Miasteczko i małe miasto”. To cenna zdobycz, gdyż małym gminom trudno jest spełnić oczekiwania poważnych inwestorów, a my w tym jesteśmy  – nie boję  użyć  się  tego słowa- prawdziwymi mistrzami.

Drugie wyróżnienie dotyczy bezpośrednio Pana?

Pracuję w gminie Mszczonów już od 22 lat, więc jej obecne wyniki gospodarcze i pozycję traktuję jako osobisty sukces. Podobnie uznali organizatorzy konkursu i za wyniki, jakie osiąga gmina na polu gospodarczym przyznali mi tytuł „Samorządowego Menadżera Roku 2010”,  w kategorii „Inne wybitne osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne, realizowane w ramach instytucji samorządowych”.

Dziękuję  za rozmowę  i życzę  dalszych sukcesów.

Dziękuję  bardzo.  

 

 

Z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem

rozmawiał Marcin Letkiewicz 

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6668829

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat