Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.8.2017

Imieniny

Jana, Bolesława, Ludwika

Wyszukiwarka

Treść strony

Z obrad XLII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XLII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 16 sierpnia 2017 roku, odbyła się XLII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali sprawozdań z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 16 sierpnia 2017 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 16 sierpnia 2017 r.

Głównym tematem Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa były analizy wydatków Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za I półrocze 2017 r.

Mszczonowscy mistrzowie oszczędzania

Mszczonowscy mistrzowie oszczędzania

Ponad 100 tysięcy złotych mają na kontach Szkolnej Kasy Oszczędności uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie.

Makiety na ukończeniu

Makiety na ukończeniu

Mszczonów z okresu II wojny światowej oraz Mszczonów przyszłości. Uczestnikom zajęć modelarni zostały ostatnie detale, by ukończyć obie makiety Mszczonowa. Nagrodą za udział w zajęciach będzie wycieczka do wioski Vikingów.

Reformy oświaty gmina nie odczuła

Reformy oświaty gmina nie odczuła

Analiza wydatków na oświatę oraz ocena przygotowań do nowego roku szkolnego były głównymi tematami posiedzenia Komisji Oświaty i Spraw Społecznych, które odbyło się  we wtorek (8.08). Podczas dyskusji omówiono między innymi przebieg reformy oświaty na terenie gminy. – Prawie jej nie odczuliśmy – ocenia Ewa Zielińska, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

Przyroda ma się bardzo dobrze

W gminie Mszczonów przyroda ma się bardzo dobrze

O gospodarce leśnej, wycince drzew i ustawie, wokół której zrobiło się głośno, rozmawiamy z Markiem Zientkiem, wiceprzewodniczącym Rady Miasta oraz leśnikiem z 45-letnim stażem. Przy okazji rozmowy robimy też wycieczkę po osuchowskich lasach. Pan Marek opowiada o ciekawych pod względem przyrodniczym miejscach.

Już we wrześniu ruszają nabory wniosków na terenie LGD...

Już we wrześniu ruszają nabory wniosków na terenie LGD "Ziemia Chełmońskiego"

Uwaga! Na terenie LGD "Ziemia Chełmońskiego" już we wrześniu ruszają nabory w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" dla osób podejmujących działalność gospodarczą lub przedsiębiorców rozwijających działalność gospodarczą.

Interwencja zgodna z prawem

„… odmówił przekazania czterech 2-3 tygodniowych maluszków i ich mamausi naszej Fundacji, skazując je na schronisko. Psie dzieci które w chodzą w życie poznają kraty schroniskowe zamiast człowieka i ciepło domowe.” (pisownia oryginalna) – można przeczytać w jednym z postów Fundacji Zielony Pies dotyczących działań burmistrza Mszczonowa. Działań, co istotne, zgodnych z prawem. Czy problemem jest dobro zwierząt, czy Fundacji Zielony Pies? Po wpisie można sądzić, że nie jest istotne, że pieski trafiły pod fachową opiekę, lecz fakt, że nie trafiły do Fundacji. Sprawa mieszkanki Mszczonowa i blisko 30 psów, które trzymała stała się medialna. Za tym idą pieniądze. Jeśli psy nie trafiły do Fundacji, trudniej upomnieć się wpłaty.

Kaplica wyświęcona przez biskupa

Kaplica wyświęcona przez biskupa

Kilkanaście lat remontów, zaangażowania mieszkańców, parafian. – Warto mieć marzenia – mówią mieszkańcy. W niedzielę (6.08) biskup pomocniczy Wojciech Osial, poświęcił kaplice w Karolewie będą częścią parafii w Lutkówce.

Odpust św. Rocha "Owocowe święto"

Odpust św. Rocha "Owocowe święto"

Odpust św. Rocha "Owocowe święto" 20 sierpnia 2017r. w Lutkówce pod honorowym patronatem Związku Sadowników RP oraz Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Lutkówce.

Muzyka łagodzi obyczaje

Muzyka łagodzi obyczaje

Jakie znaczenie muzyka odgrywa w życiu? Czy potrafi inspirować? Jak przekłada się na pracę w samorządzie? O tym, oraz pracy w samorządzie, rozmawiamy z Markiem Baumelem, radnym Miasta Mszczonowa.

Ogłoszenie z Urzędu Miejskiego

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego

Wymagania niezbędne: obywatelstwo polskie; wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze lub administracyjne lub podyplomowe w zakresie prawa lub administracji; staż pracy: łącznie co najmniej trzyletni staż pracy na stanowiskach urzędniczych w urzędach lub w samorządowych jednostkach organizacyjnych, w służbie cywilnej, w urzędach państwowych lub w służbie zagranicznej, z wyjątkiem stanowisk pomocniczych i obsługi; pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych; brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe; znajomość przepisów prawa i zagadnień związanych z realizacją zadań na stanowisku pracy w zakresie obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, ustawy kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego, ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy, ustawy o samorządzie gminnym.
SMS-owy i mailowy system informacyjny o terminie zapłaty...

SMS-owy i mailowy system informacyjny o terminie zapłaty lub powstaniu zaległości z tytułu podatków i opłat

Burmistrz Mszczonowa informuje, że wprowadzony został SMS-owy i mailowy system informacyjny o terminie zapłaty lub powstaniu zaległości z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Oświadczenie — druk zgody można będzie pobrać w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie, Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów pokój nr 2,3 i ze strony internetowej www.bip.mszczonow.pl, www.mszczonow.pl

Zajęcia plastyczne zmienią godzinę

Zajęcia plastyczne zmienią godzinę

Ruszyły pierwsze, wakacyjne zajęcia plastyczne dla dzieci. „”Kredki, pędzie – aktywne ręce” - to hasło jakie im przyświeca. Na prośbę rodziców zajęcia środowe przełożone zostaną na godziny popołudniowe.

Śpiewająco na półmetku wakacji

Śpiewająco na półmetku wakacji

„Wszechstronnie działamy, więc nudy nie znamy” – pod takim hasłem ruszyły warsztaty muzyczno-ruchowo-plastyczne dla najmłodszych w MOK. W pierwszych zadebiutowało troje młodych mieszkańców naszej gminy. Organizatorzy zachęcają do udziału.

Postawili na aktywność

Postawili na aktywność

Ruszyły wakacyjne zajęcia dla dorosłych w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Wszystko w ramach hasła „Precz z nudą! Wakacje dla aktywnych!”. Rozpoczęto bardzo aktywnie. Na pierwszych, wakacyjnych zajęciach fit dance spotkały się panie.

Uczcili pamięć Powstańców

Uczcili pamięć Powstańców

Punktualnie o godzinie 17 w całym kraju zawyły syreny. Wśród nich wyła również syrena przy strażnicy OSP Mszczonów. Druhowie pamiętali o wszystkich, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim.

Szukasz pracy - zgłoś się na staż

Szukasz pracy - zgłoś się na staż

Urząd Miejski w Mszczonowie poszukuje bezrobotnych chętnych  do odbycia stażu pracy.
Osoby zainteresowane prosimy o składanie CV w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Mszczonowie. 

KONDOLENCJE

Koleżance

Bożenie Kalota 

wyrazy głębokiego współczucia
z powodu śmierci

Ojca

składają

Burmistrzowie  
oraz koleżanki i koledzy
z Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

Kolejna wizyta samorządowców z Ukrainy

Kolejna wizyta samorządowców z Ukrainy

W ostatni czwartek lipca w Mszczonowie pojawiła się kolejna delegacja samorządowców z Ukrainy. Goście ze Wschodu reprezentowali obwody chersoński, mikołajewski, tarnopolski i ivano-frankiwski.

Ogłoszenie z Urzędu Miejskiego

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy inspektor/podinspektor w Wydziale Gospodarki Gminnej

1. Wymagania niezbędne:
wykształcenie wyższe o profilu ochrona środowiska, rolnictwo, bądź prawnicze, lub co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku ds. ochrony środowiska, ochrony zwierząt, realizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku na terenie gminy lub pokrewnym, w jednostkach samorządu terytorialnego
Informacja dotycząca dyżurów przedszkoli i punktów...

INFORMACJA DOTYCZĄCA DYŻURÓW WAKACYJNYCH PRZEDSZKOLI I PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH W SIERPNIU

I. Harmonogram dyżurów wakacyjnych w sierpniu publicznych przedszkoli i punktów przedszkolnych.

Jedziesz rowerem? Jesteś pieszym? BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!

Jedziesz rowerem? Jesteś pieszym? BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!

Większość ludzi jest przekonana o swojej nieśmiertelności - wydaje im się, że nic złego nie może ich spotkać. O tym, jak zgubne jest to myślenie, przekonało się z pewnością już wiele osób. Szczególnie tych, które jadąc rowerem lub poruszając się pieszo po drodze, nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

4382047

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.